Deiland v1.2.5 Apk Mod Para ve Kilitler Acık Yeni Versiyon Android indir

0
Deiland

Deiland v1.2.5 Apk Mod Para ve Kilitler Acık Yeni Versiyon Android indir. Merhaba arkadaslar herkeisn cok sevmiş oldugu olan oyunları vermeye devam ediyoruz bu oyunu mod apk olarak hemen indirip oynayabilirsiniz.

“At the beginning, when the universe was young, the four princes were sent to the minor planets. Their mission was to find the mysterious crystal that existed inside each planet. When the Crystal be found, it would wake up the ancient powers of magic, which would extend to every place in the universe, giving rise the origin of the worlds.

This is the story of Arco, the youngest of the princes who inhabited the smallest of the minor planets: Deiland, the Tiny.”

Deiland is a completely offline game, where we control the prince Arco to develop their daily lives in a very small planet.

★ CREATE A HOME
We start from scratch, in a empty little planet but full of surprises. The first step is create the tools with which to work: a hoe to till the fields, an axe for get firewood, a hammer for build, etc. Soon we discover the pleasures of life in Deiland: collect fruits, get the first harvest or watch a meteor fall.

★ MAKE OBJECTS
Little by little we will be bringing a lot of objects and materials that can be combined into the workshop to get new tools, materials derivatives (such as fabric, glass bottles or forged metal), dishes or even magic potions. Our home will be transformed from a tent to a big house, dispose of forging, kitchen and laboratory. How many objects will be able to create?

★ TRADE WITH YOUR PRODUCTS
When we develop the planet it will be more attractive for merchants, who will come to us for materials to buy or sell. Meet Brram, the chef who creates dishes of high stellar cuisine; Mun, a brave hunter of bugs and the sorcerer Lock, a very nice old man obsessed with potions and spells.

★ DISCOVER THE MAGIC AND DEFEAT YOUR ENEMIES
But all is not peace in Deiland. Often enemies appear to steal your booty. You’ll fight limos, giant spiders, bats and poisonous flowers, and even giant trolls. Learn magic spells to defeat them and, with the power of Cristal, keep safe the planet Deiland.

★ ENJOY NATURE
Lve on the planet Deiland is wonderful. You will be in direct contact with nature:
– Develop beautiful forests of oaks, pines and wild shrubs.
– Enjoy the rainwater, which is a treasure that must be used well.
– Contemplate the passage of time, with morning, sunsets and nights in the space.
– Get good time to go fishing in the lake. You can catch big fishes for your dishes and recipes.

Deiland is a great adventure game in which we should take decisions and develop the magic ecosystem of a tiny planet.

★ CREDITS

Game Design and Development
Abraham Cozar

Characters & cover illustrations
Miriam Barea

Kristal bulunabilir zaman evren gençken “Başlangıçta, dört prens küçük gezegenlerin gönderildi. Onların misyonu her gezegenin içinde var gizemli kristal bulmaktı., O büyü antik güçler uyanmak hangi dünyanın kökeni yükselmeye vererek, evrendeki her yere uzanacak.

Bu Arco hikayesi olduğu küçük gezegenlerin en küçük yerleşim prenslerin genç. Deiland Tiny ”

Deiland biz Prens Arco çok küçük bir gezegende günlük yaşamlarını geliştirmek için kontrol tamamen çevrimdışı oyunudur.

★ bir ev oluşturmak
Biz boş küçük gezegen, sıfırdan başlar ama sürprizlerle dolu. alanlar, get yakacak odun, yapı için bir çekiç vb için bir balta kadar Yakında biz Deiland yaşam zevkleri keşfetmek için bir çapa: İlk adım çalışmak için aletler oluşturmak olduğunu meyve toplamak, ilk hasat almak ya bir meteor düşüşü izle.

★ MARKA OBJELER
Yavaş yavaş biz nesneler ve malzemeler yeni araçlar almak için atölye içine kombine edilebilir (örneğin, kumaş, cam şişe ya da sahte metal gibi) malzemeler türevleri, yemekler, hatta sihirli iksir bir sürü getirmek olacaktır. Evimiz dövme, mutfak ve laboratuvar imha, büyük bir eve bir çadır dönüştürülmüş olacaktır. oluşturmak mümkün Kaç nesneleri olacak?

SİZİN ÜRÜNLERİ İLE ★ TİCARET
gezegeni geliştirmek zaman almak veya satmak malzemeler için bize gelecektir tüccarlar için daha cazip olacaktır. Tanışma Brram, yüksek yıldız mutfağının yemekler oluşturur şef; Mun, hataların cesur avcı ve büyücü Kilit, iksir ve büyü ile takıntılı çok güzel bir yaşlı adam.

★ MAGIC KEŞFEDİN ve düşmanları yenmek
Ama bütün Deiland barış değildir. Genellikle düşmanları ganimetini çalmak için görünür. Sen limuzin, dev örümcekler, yarasalar ve zehirli çiçekler, ve hatta dev troller mücadele edeceğiz. Onları yenmek ve Cristal gücü ile, gezegen Deiland güvende tutmak için büyüleri öğrenin.

★ DOĞAYI KEYFİNİ
gezegen Deiland üzerinde lve harika. Doğa ile doğrudan temas halinde olacak:
– Meşe, çam ve yabani çalılar güzel ormanları geliştirin.
– Iyi kullanılması gereken bir hazine olduğunu yağmur suyunu, keyfini çıkarın.
– Uzayda sabah, gün batımı ve gece ile, zamanın geçişi Contemplate.
– Gölde balık için iyi bir zaman alın. Sen yemekler ve tarifleri için büyük balıklar yakalayabilirsiniz.

Deiland biz karar almak ve küçük bir gezegenin sihirli ekosistemini geliştirmek gereken büyük bir macera oyunu.

★ KREDİ

Oyun Tasarımı ve Geliştirme
İbrahim Cozar

Karakterler ve kapak çizimleri
Miriam Barea

Deiland
Deiland
Deiland
Deiland
Deiland
Deiland

DOWNLOAD:

Deiland v 1.2.5 Моd APK (Money/Resource/Unlocked)

Youtube Kanalımıza Abone Olmak için Alltaki Youtube Simgesine Tıklayıp Abone Olunuz Teşekkürler

Youtube Abone Olmak için Tıklayınız Buraya