Salı , Mayıs 24 2022

Minecraft

Minecraft

Minecraft

Birbirinden güzel minecraft oyunlarının yer aldığı MinikOyuncu.Org’a hoş geldiniz! Sitemiz üzerinde Minecraft hayranları için oluşturulmuş pek çok oyun yer almaktadır. Minecraft oyunlarından bir kaçını belirtmek gerekirse en popüler olanlar Minecraft Blok Hikayesi, Minecraft 3D ve Paper Minecraft olarak sıralayabiliriz. Bunların dışında da kişisel zevkinize göre oynayabileceğiniz daha birçok oyunla karşılaşabilirsiniz. Hemen minecraft oyna kategorilerimizi karıştırarak doyasıya oyun oynama zevkini tadabilirsiniz. En beğenilen Minecraft oyunlarını oynamak için bilgisayarınızda bulundurmanız gereken programlar; Unity Player, Adobe Shockwave Player ve Adobe Flash Player mutlaka yüklemelisiniz. İyi eğlenceler…

Minecraft Blokları

minecraft blokları

Minecraft’ta tüm dünya bloklardan oluşmaktadır. Bu bloklar oyun için gereklidir. İsterseniz uygun malzemeleri kullanarak onları toplayabilir ve hatta bunları oluşturabilirsiniz. Her bir blok bir küp şeklinde 16×16 piksel veya 32×32 piksel olan 6 yüzden oluşan birbirine orantılı ve eşittir.

Minecraft İşçilik

Minecraft oyununda ana amaçlarınızdan biri dünyada bulunan malzemeleri kullanma yeteneğinizdir. Bu konuda bloklar gibi yararlı şeyleri kullanarak hayal gücünüzün de yardımıyla aklınıza gelebilecek her türlü şeyi hazırlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Önce ne yapmalıyım?

Eğer yeni başladıysanız ve ilk gece hayatta kalmak için nasıl adım atmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımızda başlangıç için bilgi alabilirsiniz. Önce kendimize sığınacak bir yer yapmamız gerekiyor. Odundan tahta yaparak işçiliğimizin de yardımıyla hemen evimizi yapıyoruz. Gündüz vakti ava çıkarak işimize yarayacak ne varsa toplayıp evimize geri geliyoruz. Bu şekilde ilerleyerek topladığınız malzemelerden korunmanıza yardımcı olacak itemler yapmalısınız.

Nasıl maden, ahşap, taş, kum toplarım?

Bir kaynak toplamak için sol fare tuşuna ard arda basarak blokları kırabilirsiniz. Böylelikle işinize yarayacak malzemeleri kazarak edinebilirsiniz.

Nasıl sağlığımı artırırım?

Çeşitli gıda öğeleri tüketerek sağlığınızı artırabilirsiniz. Açlık barını doldurarak sağlığınızı geri kazanabilirsiniz. Bunun için bazı iksirlerde vardır. Alternatif olarak “Barışçıl” modunda oynadığınız zaman sağlığınız otomatik olarak zaman içinde kendini dolduracaktır.

Minecraft İtem

İtemler minecraft dünyasında bol miktarda vardır. Bir eşya yapmak için item kodlarına ihtiyaç duyarız. Elinizdeki kaynakları kullanarak bambaşka eşyalar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz eşyalar size oldukça kolaylık sağlayacaktır. İtemler arasında yiyecekler, araç-gereçler, bitkiler, silahlar ve harita gibi belli başlı maddeler yer almaktadır.

Önerilen

Minecraft Mouse Tweaks Mod 1.18/1.18.1/1.17.1/1.16.5

Minecraft Mouse Tweaks 1.18 and 1.18.1 Mod 1.18/1.18.1/1.17.1/1.16.5 Minecraft Mouse Tweaks Mod 1.18/1.18.1/1.17.1/1.16.5 Minecraft Mouse …

Bir cevap yazın