Perşembe , Mart 4 2021

Pokemon Go Hileleri ve Ash’in Tüm Pokemonları

Pokemon Go Hileleri ve Ash’in Tüm Pokemonları

Merhaba arkadaslar Pokemon Go tüm dünya capında yayılmaya hızlı bir şekilde devam ediyor bizde

sizler için Pokemon Go oyununa ait bazı karakterleri ve aynı zamanda oyun hileleri ve taktikleri

vermeye devam edecegiz bu konumuzu begendiyseniz allta favori pokemonlarınızı bize yazabilirsiniz

sizce en iyisi hangisisdir.

Kanto Bölgesi

Pikachu : Hikayenin ana kahramanlarından biri, hatta seslendirme bazında düşünürsek en uzun süredir çizgi filmde devam eden karakter. Pikachu’nun evrimleşmesi için yıldırım taşı kullanılması gerekmektir. Bu fikir 2 farklı noktada ( 1. ve 11. sezon) gündeme gelse de Ash kararı Pikachu’ya bırakmış, Pikachu ise reddetmiştir. Yapımcıların söylediğine göre Pikachu asla evrim geçirmeyecek ve hep Ash’in en iyi arkadaşı olarak kalmaya devam edecek. Çizgi filmin en ünlü maçlarından birinde Portakal Ligi finalinde Dragonite ile karşılaşmıştır. Bu sevimli elektrikli fare hakkında Ash’in bir yorumuyla noktalayalım “ Küçük olduğuna aldanma, Pikachu çok güçlüdür”. Sevimli görüntüsü, iyilikseverliği ve delikanlılığıyla bizim favori pokemonumuz olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Buterfree :
İlk yakaladığı pokemon Caterpie’dir. Caterpie Misty’i çok sevmesine rağmen Misty böceklerden nefret ettiği için onu sevmemiştir. İlerleyen bölümlerde Metapod’a evrimleşmiş, daha sonra Buterfree olmuştur. Özellikle ilk savaşında Beedrill’ları uyku tozuyla etkisiz hale getirip Ash’i çok sevindirmiştir. Ash’in ilk evrim geçiren pokemonu olduğunu da söyleyebiliriz. İlerleyen bölümlerde Ash onu Buterfreelerin buluşma döneminde serbest bırakmıştır.

Pidgeot : Ash’i yakaladığı Pidgeotto özellikle Roket Takımına karşı arama kurtarma çalışmalarında büyük başarılar göstermiştir. Elinde fazla seçeneği yokken Ash maçlarda onu sıkça kullanır ve güvenirdi. Pidgeot’a evrimleştiği bölümün sonunda ormandaki diğer kuşları korumak için kalmak istemiştir ve Ash’de bırakmıştır. Şahsi olarak söyleyeyim Ash’in yakaladığı kuşlar içinde en sevdiğimdi.

Bulbasaur : Ash’ın yakaladığı 3. pokemondur ve Ash’e çok sadıktır. Bir çok savaşta Ash ona güvenmiş ve şans vermiştir. Aynı Pikachu gibi o da evrimleşmek istememektedir. Johto yolculuğu esnasında Prof. Oak Ash’ten onu göndermesini istemiştir. Bulbasaur labarutarın bahçesindeki düzeni sağlamıştır ve Prof. Oak onun kalmasını istemiştir. Ash rozet ve lig müsabalalarında onu çağırmaktadır. Pikachu’dan sonra Ash’ın sahip olduğu en eski pokemondur.

Charizard : Ash’in ilk göz ağrılarından olan Charmender’la çok başarılı maçlar çıkartmıştır. Ne zamanki Charmeleon’la evrimleşmiş, o zamandan sonra Ash’i dinlememeye başlamış ve Charizard olduktan sonra tamamen kontrolden çıkmıştır. Yine de Ash son çare olarak elindeki en güçlü pokemon olduğu için kullanmıştır. Gerçi bu İndigo Ligi’nden elenmesine yol açsa da Ash bu taktikten vazgeçmemiştir, bir anlık hırsla Charizad’ı savaşa süren Ash, yine onu dinlemediği için dondurulmuş olarak savaştan ağır mağlup çıkar Charizard’ı iyileştirmek için çok çaba harcamış, bu çabalar neticesinde Charizard Ash’i dinlemeye başlamıştır. Johto yolculuğu esnasında Charific Vadisindeki diğer güçlü Charizardlara antreman yapmak istemiştir. Halen orada yaşayan Charizard’ın hedefi dünyanın en güçlü Charizard’ı olmaktır. Johto Spor Salonlarından kazandığı 8. rozette Clair’in ejdarha tipi pokemonlarına karşı Ash onu kullanmıştır. Daha Johto Ligi Müsabakalarında Garry ile karşılaşacağı maç esnasına tekrar gelen Charizard lig bitince geri dönmüştür. Battle Frontier’ın ilk karşılaşması olan Savaş Fabrikası’nda (Battle Factory) efsanevi Articuno ile karşılaşmıştır. Ayrıca filmde Entei ile karşı karşıya gelmiştir. Ayrıca yine Battle Frontier’ın son müsabakasında aynı Squirtle gibi Ash onu Brandon’a karşı kullanmıştır. Karşılaşmalar bitince Charizard Charific vadisine geri dönmektedir ancak yine Squirtle gibi Ash’in ne zaman ihtiyacı olsa ekibe katılacaktır.

Squirtle : Bir bölümde şehirde sorunlar çıkartan Squirtle çetesi bölümü akıllarını başlarına devşirmiş, Memur Jenny onları itfaiye ekibi olarak işe almıştır. Ash ve arkadaşları şehirden ayrılırken çetenin lideri olan Squirtle Ash’e katılmak istemiş, Ash de kabul etmiştir. Johto bölgesindeki bir itfaiye takımı yarışmasında Ash’in takımı elenmiş, komutlarını Ash’in Squirtle’ın verdiği Squirtle ekibi yarışı kazanmıştır. Broke burada şöyle bir kelam etmiştir “ne kadar zaman geçerse geçsin, lider hala lider”. Bölüm sonunda Squirtle da ekiple birlikte geri döner. Ancak Ash’in ihtiyacı olduğunda Memur Jenny onu getirmektedir. Johto Ligi’nde ve Battle Frontier müsabakalarında Brandon’a 2 kez yenilen Ash’in rozet için son hakkı olan maçta savaşmıştır. Ash’in ne zaman ihtiyacı olsa ekibe katılacaktır.

Raticate : Bir gemide seyahat esnasındaAsh onuButerfree’ye karşılık takas ile almış ancak üzeride biraz düşündükten sonra pokemonlarını takas etmekten hoşlanmadığına karar verip Buterfree’yi geri almıştır.


Haunter : Saffron Şehri Spor salonu lideri Sabrina’yı psişik pokemonlarına karşı ağır bir mağlubiyet alan Pikachu’nun rozet almak için yetersiz olduğunu fark eden Ash, çevresinin de telkiniyle Lavender Kasabasına hayalet pokemon yakalamaya gider. Ancak Ash’in hayalet pokemonu yakalayacak güçü ve stratejisi de yoktur üstelik buradaki hayalet pokemonlar vur patlasın çal oynasın modunda takılan esprili, neşeli kişiliklerdir. Ash tam umudunu kesip geri dönerken Haunter Ash’a yardım etmek istediğini söyleyip onunla birlikte Saffron’a gelir. Ash tam savaşta onu kullanacakken Haunter Ash’e kazık atar.Daha sonra ortaya çıksa da bir şekilde rozeti almıştır.

Primeape : Resimde görüldüğü gibi Ash’ın çok sevdiğini şapkasını aşırmıştır. Biraz da inat uğruna Ash onu yakalar.Ancak daha sonra Primeape Ash’in komutlarını pek dinlemez. Seyahat esnasında P1 Şampiyonası adında bir dövüş pokemonları yarışması görürler. Ash Primeape ile yarışmaya katılır ve kazanır. Antrenörlerden birisi Primeape’in yetenekleri geliştirmesi için çalıştırmayı teklif eder, Ash kabul eder.


Muk : Ash onu yakaladığında kötü koktuğu için Prof. Oak’ın laboratuna göndermiştir. İndigo ve JohtoLigi’nde Ash ona fırsat vermiştir. Johto Ligi’nde Ash’in taktisel hatasıyla Garry’nin en güçlü pokemonu Blatoise’e yenilse de bunun haricindeki tüm maçları oldukça başarılı maçlar çıkartmıştır. Örneğin İndigo Ligi’ndeki bir maçta Pikachu ve Bulbasaur’ı devre dışı bırakan Bellsport’u vucüt ezme tekniğiyle yenmiştir. Muk aynı zamanda bu yöntemi insanlara karşı sevgisini göstermek için de kullanır. Prof. Oak’ın laboratuarında Ash’in onu göreve çağırmasını beklemektedir.
Muk’ın Yakalanış Videosu
[FV]126633[/FV]

Tauros : Safari bölgesinde Ash 30 tane Tauros yakalamış ve bunlar Prof. Oak’ın laboratuarına gönderilmiştir. Bu olay sadece Japonya’da yayınlanan ve tüm dünyada yasaklandığı için kimsenin izleme fırsatı olmadığı için pek bilinmez. Portakal Ligi finalinde Ash, Indigo Ligi’den Krabby’nin başarısı gibi bir acemi şansı olur diye müsabakada kullanmıştır. Johto bölgesinde bir boğa festivalinde Prof. Oak’tan Tauros’u istemiş ve oradaki en güçlü Tauros’u yenmiştir. Ayrıca Johto Liginde Garry’e karşı da kullanmıştır, Battle Frontier karşılaşmalarında da şans vermiştir. Ancak çoğunlukla Prof. Oak’ın laboratuarının bahçesinde koşuşturmakla zaman geçirmektedirler.

Kingler : Broke ve Misty’nin bir anlık gazlamasıyla Ash sahile doğru koşar ve ilk gördüğü pokemon olan Krabby’i yakalar. Bu aynı zamanda Ash’in ilk kez 7. pokemona sahip olduğu andır ve poketopu Profesör Oak’ın laboratuarına transfer olur. Ash onu pek sık kullanmaz, ilk çıktığı maç olan İndigo Ligi’nin ilk etabında rakiplerinden birini yenen Krabby evrim geçirirek Kingler olur. İndigo Ligi’nde başarılı maçlar çıkarmasına rağmen Ash onu Profesör Oak’ın laboratuarına geri bırakır. Su pokemonları dünya kupasında tekrar elindeki kadroya dahil eder, maçlar sonunda geri döner. Johto Ligi müsabakalarında kullanmayı düşünse de oluşan bir kaza neticesinde Kingler maça çıkamaz.

Bölüm 13 – Ash Krabby’i yakalıyor
[FV]126634[/FV]

Portakal Adaları

Lapras : Sürüsünden ayrılanLapras’ı kötü adamların elinden kurtarıp sürüsüne dönmesi için yanlarına alan Ash ve arkadaşları, Portakal Adaları arasında Lapras’ı binek hayvanı olarak kullansalar da Portakal Ligi finalinde Lapras’ın her ne kadar kendi de devre dışı kalsa da Gengar’ı devre dışı bırakması onun müsabakalarda etkili olabileceğinin kanıtıdır. Portakal Ligi müsabakasından sonra Ash Palet’e dönerken Lapras’ın sürüsünü bulur ve Lapras’ı oraya bırakır. İlerleyen bölümlerde Lapras’ı tekrar görürler..

Snorlax : 2. sezonda yakalamıştır ve sahip olduğu en güçlü pokemonlardan biridir. Portakal Adalarında Ash’e epey yardımcı olmasına rağmen final maçından önce derin bir uykuya daldığı için o maça çıkmamıştır. Ash onu beslemek zor olduğu için Prof. Oak’ın laboratuarında bırakmıştır. Zaman zaman Ash onu rozet müsabakalarına çağırmaktadır. Johto Yolculuğunda sadece fiziksel güce dayanan bir yarışmaya katılmış ve kazanan ödül olarak bir senelik yiyeceği 1 dakikada yemiştir.

Johto Bölgesi

Heracross : 121 Johto bölgesindeilk yakaladığı pokemondur. İyi koku alması ve uçmasıyla roket takımına karşı etkili olmuştur. Balı ve Bulbasaur’un polenlerini çok sever ancak Bulba’nın bundan pek hoşlandığı söylenemez. Bir süre sonra Prof. Oak incelemek için onu ister. Halen laboratuarda yaşamakta ve zaman zaman Ash’in rozet ve lig müsabalarında savaşmaktadır.


Bayleef : Johto bölgesinin başlangıç pokemonlarındandır. Chikorita güçlü ve iyi bir dövüşçüdür. Ve Ash’i çok sever Pikachu’yu da kıskanmaktadır. Bayleef’e evrimleştiğinde bu sevgisi ilk başlarda sorun yaratsa da zamanla bu sorun da aşılmıştır. Koenn’e giderken Prof. Oak’ın laboratuara bırakmıştır. Ash’i çok özlemektedir.


Cyndaquil : Johto bölgesinin başlangıç pokemonlarındandır. Alev saldırıları yapabilmesi için ısınması gerekmektedir ve Ash ilk yakaladığı zaman bu özelliğini kontrol edememektedir. Zamanla yapılan çalışmalardan sonra saldırılarını geliştirmiştir. Ash Koenn’e onu giderken Prof. Oak’ın laboratuara bırakmıştır.


Totodile : Johto bölgesinin başlangıç pokemonlarındandır. İlk başta Ash ve Misty arasında paylaşılamasa da yapılan düelloyu Ash kazanmış ve Totodile’yi almıştır. Her zaman neşeli olan Totodile sürekli dans eder gibi görünür. Ash Koenn’e giderken onu Prof. Oak’ın laboratuara bırakmıştır.

Noctowl : Psişik saldırılar da kullanabilen Noctowl , roket takımıma karşı yapılan arama tarama görevlerinden başka hayalet pokemonlara karşı Ash’in rozet kazanmasına yardım etmiştir. Çeşitli düellolarda da görev almıştır. Onu kafasını çevirmesiyle ve “cool” duruşuyla hatırlıyoruz. Ash Koenn’e giderken onu Prof. Oak’ın laboratuara bırakmıştır.

Beedrill : Ormanda geçen bölümlerde sıkça arılarla başı derde giren Ash’in neden bir Beedrill yakalayıp bu sorunu çözmediğini anlayamadık, üstelik Böcek Yakalama Yarışması’nda yakalayıp birinci olduğu için ona hediye edilen Beedrill’ı da Casey adında başka bir çalıştırıcaya vermiştir.

Donphan (Phanpy ) : Katıldığıyarışmadan sonra bir yumurta eğiticisi tarafından verilen yumurtadan çıkan Phanpy, çeşitli maçlarda ve Johto Ligi’nde savaştıktan sonra Ash’in Koeen’e giderken tüm pokemonlarını Prof. Oak’ın laboratuarında bıraktığı için bir süre orada yaşamış, Ash Battle Frontier rozetlerini kazanman için yolculuğa çıkarken (9.sezon) laboratuardan kaçıp Ash’in yanına gelmiş ve yolcuğa katılmış, yolculuk esnasında evrimleşmiştir. Fiziksel gücünün yüksek olmasının yanında Ash’in toprak türünde fazla pokemonu olmadığını hatırlatalım, ileride önemli bir maça çıkarsa elektrik türüne karşı en büyük kozu olacak.

Larvitar : Çalınan biryumurtayı yerine götürmek üzere seyahat eden Ash ve arkadaşlarının yolculukları esnasında yumurta çatlar ve Larvitar dünyaya gelir. Ash onu poketopa almaz, sırtındaki çantada taşır, annesine iade ederler. Buraya yazma sebebim bakarsınız ileride Ash onu poketopla yakalar. Bir Tyranitar fena olmazdı.

Koeen Bölgesi

Swellow : Koeen bölgesinde ilk yakaladığı pokemon Tailow’dur. Çizgi filmin senaristleri her zaman roket takımı sorun yaratacağı için mutlaka bir uçan türü Ash’in takımında bulunduracaklar gibi. Yakalanması kolay olmamıştı, Pikachu’nun elektriğine epey direnmişti, bu özelliği daha sonra da Ash’in çok işine yaradı. Bir yarışma esnasında evrim geçirip Swellow olduktan sonra karizmatik kişiliğiyle birlikte Ash’in ona yaptırdığı sıkı antremanlarda iyi bir dövüşçü oldu ve gerek rozetlerde gerekse Koeen Liginde güzel dövüşler yaptı. Sinnoh bölgesine giderken Ash onu Prof. Oak’ın labarotuarına bıraktı halen orada yaşamakta.

Sceptile : TreeckoKoenn bölgesininbaşlangıç pokemonlarındandır. Ash Prof. Birch’ün laboratuarında gördüğü anda bir Treecko sahibi olmayı istemiştir ve diğer Treecko’ların umursamadığı kurumak üzere olan bir ağacı kurtarmaya çalışan Treecko’yu bölüm sonunda yakalamıştır. Koeen’deki 2. Pokemonu olan Treecko başlarda takıma epey alışamadıysa da sonradan bu sorun çözülmüş, Grovyle olduktan sonra tekrar benzer şeyler yaşanda da Koeen’deyken Ash’in en güvendiği pokemon olmuştur. Zira Koeen Ligi başlamak üzereyken Prof. Oak Ash’i telefonla arayıp “değiştirmek istediğin pokemon olduğu anda ben hazırım” dedikten sonra Ash ona “Teşekkürler Profesör ama lig müsabakalarında sadece Koeen’de yakaladığım pokemonlarımı kullanacağım, Grovyle ve diğerleri bunu hak etti” cümlesiyle de bunu bize yansıtmıştır. Treecko aşamasından beri epey “cool” takılan dostumuz Koeen Liginden sonra Sceptile’a dönüşmüştür. Müsabaka kabiliyeti Balbusaur’dan yüksek olduğu için Ash’in elindeki en güçlü çimen tipi gibi görünüyor. Grotle’nin Torterra olacağı söyleniyor, bu gerçeği değiştirir mi bilmem ama 3 sezon boyunca ağır abi karakteriyle Ash’in sağlam pokemonlardan biri olmuştur. Halen Prof. Oak’ın labarotuarında yaşamaktadır.

Corphish
Bazen sempatik, bazen itici, dost canlısı ama epey asabi! Ayrıca tam bir mücadele makinesi. Ash başka bir yengeç Kingler’ı çok fazla kullanmadı ama Corphish Koeen Liginde ona epey yardım etti. Abur cuburu çok seven Corphish başlarda Ash’e geç ısınsa da daha sonra maçlarda birinci tercihi olmaya başladı. Sinnoh bölgesine giderken Ash onu Prof. Oak’ın labarotuarına bıraktı halen orada yaşamakta.

Torkoal
Aşırı duygusal ateş türü kaplumbağa Ash onu yakalamadan önce çelik türü pokemonların ağır saldırı altındaydı. Her ne kadar Koeen Liginde 6. pokemonu tamamlamak için yakalanmış bir pokemon gibi gözükse de Ash’in ateş türü bir pokemona ihtiyacı vardı ve gerek eğlenceli, iyiliksever kişiliği gerekse yetenekleriyle hem Ash’in takımına uyum sağladı, hemde Ash onu yakalamadan önce bir rozet müsabakasında spor salonunun Torkoal’ını görmüş ve o da yakalamak istemişti. Charizard ve Moferno’ya birlikte Ash’in elinin altında 3 ateş türü pokemondan biridir. Battle Frontier rozetlerini almak için yolculuğa çıkmadan evvel (9. sezon) Prof. Oak onun kalmasını istemiştir. Bundan sonra bir kez daha son rozeti kazanmak için Brandon’la 2. maçında Ash onu kullansa da maçı kaybetmiş, bir daha da onu kullanacak fırsat gelmemiştir. Halen Prof. Oak’ın laboratuarında.

Glalie 385 Çizgi filmde Snorunt’ın Ash’in takımına katılacağını hiç düşünmemiştim, bölümün sonunda Snorunt Ash’tan kendisini yakalamasını isteyince keşke Froslass’a dönüşse diye geçti aklımdan ama Ash’in yoğun idmanları neticeside Glalie’a dönüştü. Tam da Koeen Ligi öncesinde gerçekleşen bu son dakika transferi niteliğindeki yakalama Ash’in takımını 6’ya tamamlamak içindi belki de ama ilk kez ama serbest bıraktığı Lapras’ı saymakzsak Ash’in elinin altında hiç buz tipi pokemon yoktu. Koeen Ligi’nden sonra onu da Torkoal gibi Prof. Oak inceleme yapmak için onun kalmasını istedi. 8. sezondan sonra bir daha da görmedik, halen Prof. Oak’ın laboratuarında yaşıyor.

Aipom : Yine başka bir maymun yine şapka vakası! Aipom ormandan Ash’i takip ederek şehre gelir, orada da sorun çıkartır Ash onun bela yaratmaması için yakalamaya karar verir. Battle Frontier rozetlerinden seyahatinden sonra Ash onu Prof. Oak’ın laboratuarına bıraksa da oradak kaçarak Sinnoh yolcuğuluğa katılır. İlerleyen bölümlerde yarışmaları (contest) çok sevdiği için Ash sırf onu yarıştırmak için contestlere katılmıştır. Dawn’ın Buizel’i ise sıkı bir savaşçıdır, Ash ile Dawn çevresindeki insanların da tavsiyesiyle Aipom ile Buizel’i takas ederler. Aipom daha sonra evrimleşerek Ambipom olur. Halen Dawn’ın takımında bulunuyor.

Sinnoh Bölgesi

Staraptor : Starly’ken pek bir çelimsiz işe yaramaz gibi görünürken, sadece roket takımının yerini tespit etmek için kullanılırken, Staravia’ya evrimleştiğindeyse dublajını beğenmemiştim, ancak Staroptor olmadan önceki savaşlarıyla benim takdirimi kazanmıştır. Yine Swellow gibi o da başka bir yarışmada PokéRinger (yüzüğü diğer pokemonlardan önce kapıp hedefe geçirme yarışması) evrimleşip görkemli bir Staraptor oldu. Oldukça güçlü ve dövüşlerde de güzel hareketleri var, sanki bir dövüş tipi pokemon gibi kanatlarıyla attığı aparkatlara şapka çıkartıyorum. Halen Ash’in yanında bulunmaktadır.

Grotle : Geleneksel şekilde Ash’e katılmak isteyen pokemonlardan biri olan Turtwig de Ash’e katılmadan önce bulunduğu fidanlık-bahçelik alanın delikanlı abisi idi. İyi bir dövüşcü olan Turtwig’in Ash’in yanında enerji topu gibi hamleleri de öğrenerek giderek güçleniyor. İlerleyen bölümlerde Torterra’ya evrimleşeceği söyleniyor, ki bu sürpriz olmaz zira son bölümde Ash’in ilk tercihi duruma geldi, sürekli onu kullanıyor. Ayrıca İlerleyen bölümlerde Ash Sinnoh Ligi’ni kazanacaksa bunun kilidi olan 2 pokemondan biridir.

Monferno : Ash’in nedenini anlayamadığımız bu maymun sevgisinin diğer bir ürünü olarak ekibe katılan Chimchar isminden de anlaşılacağı gibi ateş türündendir. Onu ilk olarak Sinnoh bölgesinde Ash’e rakip olarak Paul’ün takımında görmüştük. Oldukça sevimli ve azimli olan Chimchar, zalim ve gaddar Paul’ün yanında sürekli acımasız antremanlara ve ağır hakaretlere maruz kalıyordu. Açıkcası acıdığımdan değil, sevdiğimden Ash’in takımına katılmasını istemiştim. Pokemonların sadece gücüyle ilgilenen Paul, Chimchar’ın özel yeteneğinden bahsetti ve bunu kullanabilmek için onu aldığını anlattı, Chimchar’ın özel yeteneğini kullanabilmesi için onu zor durumlara sokmanın çare olmadığını görünce bırakmıştı. Yıpranmış, aşağılanmış Chimchar’ı Ash aldı ve yetiştirdi sonunda güçlü bir Monferno’ya dönüştü. İlerideki bölümlerde Infernape olacağı söyleniyor ki bu olursa en az Charizard kadar güçlü bir ateş pokemonuna daha sahip olacak olan Ash, eğer bu evrim Sinnoh Liginden önce olursa kazanması hayal olmaz. Kısacası bahsettiğim 2 anahtardan diğeri.

Bluizel : Ash mevsimlik pamuk işcisi gibi gidip gelen Squirtle’a, Kingler ve Corphish’in de su tabancası olmamasına rağmen diğer saldırılarına ve vur patlasın çal oynasın takılan Totodille’a güvensede Bluizel’i ilk gördüğümde Ash’e katılmasını istemiştim. Dawn ve diğerlerine meydan okuyan Bluizel’i hiç kimse yakalamayı başaramayınca sıra Ash’e geldi ve tam olacak derken Bluizel tür dezavantajına rağmen Pikachu’yu bile yenmişti. Sonra Dawn’ın yakalamayı başardığı Bluizel karakter olarak Ash’in takımına daha çok uyuyordu ve sonunda güzel bir takasla Aipom Dawn’a giderken Bluizel Ash’in takımına geçti. Maçları kazanma hırsıyla, daha güçlü olmaya çalışmasıyla Bluizel en sevdiğimiz pokemonlardan biri olmayı hak ediyor. Diğer bir özelliği de rakibi kim olursa olsun yenildiği asla kabul etmemesi. Ash umarım onu bırakmaz.

Gliscor : Gligar çetesinin en hantal üyesidir, hep sona kalır ve bölümün sonunda Gligar’lar ormana dönmesine rağmen o Ash’e katılmak ister. Savaşlarda pek iyi sayılmaz, ancak antremanlar bazı güçlü hamleler öğrenmiştir. Garry’nin de yardımıyla antremanlara devam ederken Garry’nin tavsiyesi üzerine Ash onu diş bıçağı taşıyla (razor fang) Gliscor’a evrimleştirir. Henüz ingilizcesi yayınlanmayan bölümlerde hava müsabakaları ustasından etkili bir atak olan giga darbesini öğrenir ve orada kalmaya karar verir.


Gible : Daha ingilizcesi yayınlanmayan bölümlerden birinde Ash ejderha türündeki pokemonlara özel hamleler öğreten bir kadınla karşılaşır ve Gible’ye ejder meteoru atağını öğrenmesinde yardımcı olur. Bunun üzerinde Gible de Ash’e katılmaya karar verir. İzlemediğim için karakteri nasıl bilmiyorum ama bu işten Piplup pek hoşlanmayacak gibi. Ayrıca Garchomp’a evrimleşinceye kadar Ash ona sabır gösterirse elindeki en güçlü pokemonlardan biri olur. Hep ufak tefek pokemonlar çalıştırma artık Ash azıcık güçlü pokemonlara yönel, Gible iyi bir tercih, onun da olacağı yeni bölümleri merak ediyorum..

Önerilen

Beat Jumper: EDM up Apk MOD indir

Beat Jumper: EDM up Apk MOD indir Beat Jumper: EDM yukarı! v2.6.3 (Mod Apk) (づ …

Bir cevap yazın